Küçük ev akımı özellikle 2008-2012 Küresel Ekonomik Kriz sırasında batı ülkelerinde gelişmeye başlayan, daha küçük evlerde, daha az masrafla, ve çevreye daha az zarar vererek yaşamak için fikir, mimari çözümler, ürün, ve dayanışma grupları geliştirme yönünde oluşan toplumsal hareketdir.

Ağaçtan yapılan bu küçük minimal evler özellikle ülkemizde imarsız arazilerde kulanım için çok idealdir herhangi bir izne tabi olmaksızın üretici firmadan alıp direk arazi üzerine konumlandırabileceğiniz bu minimal evler oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra üretim maliyeti açısındanda ekonomik doğaya dost yapılardır.

Bir ev içerisinde olan tüm olanaklar mevcuttur 

en büyük özelliği imarsız olarak kullanılabilir olmasıdır 

tatil evi yada ikametgah olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda gelir kapısı da olabilmektedir günlük kiralamalar için idealdir.

Ağaç evler her zaman insana dost olduğu için insanoğlu yıllardır ağacı tercih etmiştir en büyük özelliklerinden biri de ağaç tam bir yalıtım malzemesidir beton malzeme ile kıyaslarsak beton asla ısıyı tutmaz ve soğuk olur ama ağaç malzeme sıcaklığı tutar ve soğumaz yaz aylarında ise serin olmakla birlikte nefes alabilen doğal malzeme olduğu için gelişmiş tüm ülkelerde en çok tercih edilen konut inşaa malzemesinin temelini oluşturmaktadır .

Bir gün tinyhouse sahibi olmak isterseniz o gün hayatınızın en iyi kararını almış olacaksınız özellikle Türkiye fay hatları üzerinde olan bir ülke olduğu için sizi bu tarz doğal afetlerden de koruyacaktır.

sizde bu tarz bir deneyime sahipseniz bizim ile paylaşabilirsiniz 

bilgi@diwada.com